Cumhuriyet Halk Partisi İzmit İlçe Örgütü ve Kocaeli Doğa ve Hayvan Dostları Derneği gerçekleştirdiği basın açıklaması ile hayvanlara yapılan işkenceyi protesto etti.

 

GENİŞ KATILIM

Cumhuriyet Halk Partisi İzmit İlçe Örgütü ve Kocaeli Doğa ve Hayvan Dostları Derneği İzmit Kent Meydanı’nda gerçekleştirdiği ortak basın açıklaması ile  hayvanlara yapılan işkenceyi protesto etti. CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, İzmit Belediyesi Meclis Üyesi Veli Beyaztaş, Kocaeli Doğa ve Hayvan Dostları Derneği Başkanı Gonca Çelik Ketenağ ve hayvanseverler katıldı.

 

B

 

GÖZLER ÖNÜNE SERİYOR

Açıklamada konuşan Kocaeli Doğa ve Hayvan Dostları Derneği Başkanı Gonca Çelik Ketenağ, “Sakarya’da bacakları ve kuyruğu kesilen yavrunun gözlerinde ki o masumiyet hayvanlara sempatisi olmayan insanların dahi tüm Türkiye’nin vicdanını sızlattı. 18 Haziran günü Körfez ilçesinde 3 aylık yavrusu olan bir anne köpek ateşli silahla kalbinden vurularak öldürüldü. Evet, artık sabrımız gerçekten tükendi. Neredeyse her gün gerçekleşen insanlık dışı olaylar. Kesilen uzuvlar, parçalanan bedenler insanlığımızın nasıl paramparça olduğunu ve can çekiştiğini net olarak gözler önüne seriyor” diye konuştu.